WwW.Donni-Hack.PaGe.Tl
  Ja qytetet më të lakmuara të botës
 

 


 

Në studimin e publikuar nga "Economist Intelligence Unit", qyteti Vankuver i Kanadasë, vendi ku u zhvilluan olimpiadat e dimrit 2010, zë vendin e parë me 98 % të votave në listën e qyteteve më të preferuar për të jetuar, shkruan Gazeta Start.

Për këtë rezultat janë marrë parasysh faktorë të ndryshëm si shëndetësia, kultura, ambienti, arsimi, siguria dhe infrastruktura.

Pas Vankouverit, i cili mban vendin e parë që nga viti 2007, radhitet Melbourne në Australi.

Në listën ku gjenden 140 qytete të botës, Pittsburrgu, një nga qytetet e SHBA-ve renditet në vendin e 29-të , Los Angeles në vendin e 44-të dhe New York në të 56-in.

Duke u ngritur një numër më lart, Londra radhitet në vendin e 53-të ndërsa Parisi në vendin e 16-të.

Osaka nga Azia renditet e 12-ta sikurse Gjeneva. Ndërsa Tokio kaloi përpara. Hong Kongu radhitet në vendin e 31-të ndërsa kryeqyteti i Kinës, Pekini vendi i dytë me ekonominë më të zhvilluar në botë është në vendin e 72 –të.

Ja dhjetë vendet më të preferuara në botë për të jetuar:
1- VanKuver - Kanada
2- Melbourne - Australi
3- Vjenë - Austri
4- Toronto - Kanada
5- Kalgary - Kanada
6- Helsinki - Finlandë
7- Sidnei - Australi
8- Perth - Australi
9- Adelaide - Australi
10- Auckland- Zelandë e re

Ndërsa dhjetë vendet e fundit të listës janë si më poshtë, duke filluar nga fundi:

1- Harare- Zimbabve
2- Daka- Bangladesh
3- Port Moresby- Papua Guinea e Re
4- Lagos- Nigeri
5- Algjeri- Algjeri
6- Karaçi- Pakistan
7- Douala- Kamerun
8- Teheran- İran
9- Dakar-Senegal
10- Kolombo- Sri Lanka
   

Comments on this page:
Comment posted by Wilbkism( milotry-rx.com ), 05/31/2017 at 7:19am (UTC):
Compra De Viagra <a href=http://antab1.xyz/how-much-is-antabuse.php>How Much Is Antabuse</a> Amoxicillin Eg Levitra 20 <a href=http://cial5mg.xyz/cialis-online-cs.php>Cialis Online Cs</a> Propecia Leber Levitra 20mg Filmtabletten Preisvergleich <a href=http://buyal.xyz/order-xenical-online.php>Order Xenical Online</a> Cialis 20 Mg Paypal Amoxicillin Child Dosage <a href=http://buylevi.xyz/levitra-generic.php>Levitra Generic</a> where to purchase discount isotretinoin no prior script overseas Amoxicilina 1000mg Antibiotic Get Real Mastercard Warrington <a href=http://probuy1.xyz/how-to-order-prozac.php>How To Order Prozac</a> Nebenwirkungen Viagra Woman Acquistare Kamagra Vero <a href=http://cytobuy.xyz/cytotec.php>Cytotec</a> Viagra Cialis France No Prescription Levora <a href=http://antab1.xyz/online-antabuse.php>Online Antabuse</a> Misoprostol Meilleurs Site Vente Sale Finasteride Low Price <a href=http://buynolva.xyz/nolvadex-generic.php>Nolvadex Generic</a> Generic Isotretinoin Internet Website Cialis Douleurs Musculaires <a href=http://levicost.com>buy vardenafil 40 mg malaysia</a> Buy Cheap Viagra 200mg Cialis 5mg Best Price Canada <a href=http://buyac.xyz>Buy Accutane</a> Cialis Original Y Generico List Of Online Pharmacies <a href=http://buycheapusa.xyz/priligy-online-buy.php>Priligy Online Buy</a> Cialis Ventajas Y Desventajas

Comment posted by Wilbkism( milotry-rx.com ), 06/08/2017 at 6:29am (UTC):
Maximum Pediatric Amoxil Dose <a href=http://tadalaf.com/map.php>Cialis Online Pharmacy</a> Generique Levitra Moins Cher Viagra En La Farmacia <a href=http://via100mg.com/map.php>Biuy Viagra Online</a> Levitra Im Preisvergleich Levitra Prix <a href=http://cialis-generic.tadalaf.com>Cialis Generic</a> Average Price Of Cialis Buy Accutane Generic <a href=http://buy-cheap-viagra.via100mg.com>Buy Cheap Viagra</a> Levitra Rxlist Misoprostol Medsafe <a href=http://cheap-cheap-viagra.via100mg.com>Cheap Cheap Viagra</a> Ed Pills No Perscription Order Nexium Online <a href=http://propecia-1mg-cost.propecpills.com>Propecia 1mg Cost</a> TamsulosinAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your Message:
 
   
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free