WwW.Donni-Hack.PaGe.Tl
  3 ditë rresht para kompjuterit, vdes i riu
 

Postuar Nga : []{}#!nd0#$_7{}[]

 

Pasioni për lojërat kompjuterike e ka cuar deri në vdekje një 30 vjecar në Pekin.
I riu kinez ka qendruar para monitorit të kompjuterit për më shumë se 3 ditë rresht, pa ngrënë dhe pa fjetur.

Ai ka ndjerë shqetësime shëndetësore brenda ambienteve të një internet kafeje në Pekin dhe është shoqëruar menjëherë për në spital, por mjekët nuk kanë mundur të bëjnë asgjë për të. 30 vjecari ndërroi jetë.

I ndjeri në një muaj kishte shpenzuar plot 1200 euro nëpër internet kafe duke u argëtuar me lojërat kompjuterike.

Rasti në fjalë ilustron më së miri varësinë që krijojnë lojërat kompjuterike, ku në Kinë fenomeni në fjalë është mjaft i përhapur. Mendohet se rreth 33 milion persona vuajnë nga varësia e theksuar ndaj lojrave kompjuterike. Pikërisht për këtë qeveria e vendit komunist ndërmori një fushatë për të kontrolluar lojërat kompjuterike si dhe faqet e internetit me përmbajtje të fortë pornografike e dhune.
 

Ja Edhe Fotoja::  

 

Comments on this page:
Comment posted by DavMeflame( posmentry-rx.com ), 06/02/2017 at 11:31pm (UTC):
Viagra Generico Quando <a href=http://cheap-viagra-on-line.viasample.com>Cheap Viagra On Line</a> Cialis Daily Vergleich Canadian Viagra 200mg <a href=http://tadalafil.tadalaf.com>Tadalafil</a> Propecia Success Stories Hair Loss Cialis 5 Mg Provato <a href=http://leviusa.com>cheap levitra for sale</a> Purchasing Dutasteride Shipped Ups Erectile Dysfunction <a href=http://buy-levitra.buylevi.com>Buy Levitra</a> Viagra Mexico Levitra Pareri <a href=http://levitra-brand-online.buylevi.com>Levitra Brand Online</a> Toradol From Canada Cialas <a href=http://buylevitraeufast.com/buy-levitra-now.php>Buy Levitra Now</a> Buy Celebrex Cvs Keflex Hcpcs Code3 <a href=http://cial40mg.com/cialis-5mg.php>Cialis 5mg</a> Pcm Pharmacy Cytotec Brulure <a href=http://cialis.ccrpdc.com/cialis-online-buy.php>Cialis Online Buy</a> Keflex Creatinine

Comment posted by GuesttWerm( samburton202aol.co.uk ), 01/01/2018 at 2:30am (UTC):
guest test post
<a href=" http://kioppoerk.com/ ">bbcode</a>
<a href="http://kioppoerk.com/">html</a>
http://kioppoerk.com/ simpleAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your Message:
 
   
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free