WwW.Donni-Hack.PaGe.Tl
  Hackeret Shqiptar !!!
 


EULEX sulmohet edhe nga hakerët

28.08.2009 në ora 20:32 | Nga Herolind Beqaj
 
EULEX sulmohet edhe nga hakerët
Hakerët shqipëtarë kanë sulmuar ueb-sajtin e EULEX-it në Kosovë, duke e porositur këtë mision se nuk guxon të nënshkruajë marrëveshje kundër vullnetit të popullit.
Grupi i ashtuquajtur Kosova Hackers Group (KHG), në faqen e parë të ueb-sajtit www.eulex-kosovo.eu, kanë vendosur këtë mesazh:
“Ju nuk mund t’ia shisni vendin tonë prapë Serbisë, ne kemi luftuar me gjak... Ne të rinjtë e Kosovës jemi të lodhur nga gënjeshtrat se EULEX-i është prapa popullit dhe nënshkruan marrëveshje për të shkatërruar të ardhmen e Kosovës... Ne që jemi e ardhmja, kurrë nuk do ta lejojmë këtë. Asnjë nuk është më i fortë se njerëzit në vendin e tyre. Mbane mend EULEX, se ju jeni të ftuar këtu për të na ndihmuar dhe jo të vendosni për neve... Siç kemi thënë Mirësevini, ne mund të themi edhe Mirupafshim...".
Mesazhi i hakerëve përfundon me vargun e njohur të këngës “Albanian”.

”Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag I die
Im proud to be an ALBANIAN”.

Sulmi i hakerëve vjen në kohën kur EULEX-i ka paralajmëruar nënshkrimin e një protokolli bashkëpunimi me Beogradin, në fushën e sigurisë. Përveç tjerash, në këtë protokoll, kufiri i Kosovës konsiderohet “vijë administrative”.
Kundër protokollit janë shprehur edhe drejtuesit e institucioneve, ndërkohë që Lëvizja “Vetëvendosje”, ka reaguar më së ashpri, duke përmbysur dhe dëmtuar rreth 30 vetura të EULEX-it në Prishtinë.

Hakersat shqiptar sulmojne web-in e Vidic

24/04/2009 18:05 | top-channel
 
Hakersat shqiptar sulmojne web-in e Vidic

Hakersat shqiptar sulmojne web-in e Vidic Hakersat shqiptar shenjestrojne serish faqet e internetit te sportisteve serbe me emer ne bote.
Kete here “pre” eshte bere fqaja zyrtare e mbrojtesit te Manchester United, Nemaja Vidic. Web-i zyrtar i lojtarit serb eshte sulmuar nga grupi i njohur virtual “Kosova Hackers Group”. Ne faqen e mbrojetesit ata kane shkruar "United States of Albania" por edhe "Liverpool Champion" e “Viva Republic of Kosova”. Vitin e shkuar, “Kosova Hackers Group” sulmoi faqet e tenisteve serbe Jelena Jankovic e Ana Ivanovic por edhe nje numer te madh faqesh te institucioneve zyrtare te


KHG sulmon faqet e tenisteve serbe

29.10.2008 | /Telegrafi
 
KHG sulmon faqet e tenisteve serbe

Faqet e internetit të dy tenisteve më të mira serbe, Jelena Jankoviq dhe Ana Ivanoviq, janë sulmuar nga Kosova Hackers Group!
Në faqet e këtyre dy tenisteve është paraqitur paralajmërimi se ato janë marrë përsipër nga hakerët nga Kosova.
Në faqen e Ana Ivanoviq administratorët kanë reaguar shpejt dhe kanë vendosur lajmërimin se ueb-faqja e saj së shpejti do të lëshohet sërish.
Muajve të fundit Kosova Hackers Group! ka sulmuar një varg faqesh të internetit në Serbi.


Hakerët shqiptarë në sulm kundër Serbisë

12 Korrik 2008 00:20
 

Ne Serbi keto dite web faqet me te vizituara jane ne krize te madhe , nje komplot i hakerave shqiptare nga Kosova i kanë shkateruar totalisht. Lufta kibernetike mes palëve duket se sapo ka nisur seriozisht, ndërsa një rrjet faqesh të simpatizantëve të muzikës hard rock dhe heavy metal në Serbi janë "eklipsuar" dje nga hakerat e Kosovës. Agjencia serbe e lajmeve, 'Beta', njoftoi dje se faqet e internetit të "Balkan Rock" janë "sulmuar" nga hakerat që kanë vendosur aty një hartë të Shteteve të Bashkuara të Shqipërisë. Portali, që synon të bashkojë të gjitha grupet e muzikës rock nga Serbia dhe vendet e tjera të ish-federatës jugosllave, është shumë e njohur në rajon. Tashmë në faqen e saj kryesore shfaqet vetëm harta e Shqipërisë së Madhe me të gjitha qendrat kryesore shqiptare. Zyrtarët serbë kanë nxituar të deklarojnë se ky është një sulm i qëllimshëm nga kosovarët, që kërkojnë që Serbia të bindet se Kosova nuk është më territor i saj. Ndërkohë, ata kanë nisur hetimet në lidhje me rastin. Edhe pak kohë më parë, hakerat kosovarë "shkatërruan" faqet zyrtare të qeverisë serbe, prokurorisë si dhe institucioneve të tjera të larta në Serbi. Beogradi refuzon të njohë pavarësinë e Kosovës, që u shpall nga autoritetet në Prishtinë më 17 shkurt. Zyrtarët serbë, me mbështetjen e Rusisë, kanë deklaruar se do ta çojnë çështjen e pavarësisë së Kosovë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për të kërkuar anulimin e saj. Por autoritetet kosovare kanë bërë të ditur se nuk mund të ketë gjykatë që të anulojë tashmë vendimin për shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Vendimi i autoriteteve në Prishtinë është pranuar nga 47 shtete të botës, mes të cilave SHBA-ja si dhe 20 nga 27 vendet anëtare të Bashkimit Europian. Prishtina zyrtare ka deklaruar se nuk do të ketë më bisedime për statusin dhe se kërkon të zhvillojë marrëdhënie normale bashkëpunimi me autoritetet serbe.
    Artikulli Origjinal publikuar ne Gazeten shqipetareHakerët shqiptarë sulmojnë me sukses Webfaqet Malazeze

18 Korrik 2008 | Gazeta Zeri
 

Hackerët te cilet prezentohen si "Grup i Hackerëve Nga Kosova" ne WEbfaqen e Kompanis malazeze te fluturimeve kan vendosur flamurin shqiptar dhe me mesazhe ne gjuhen shqipe dhe angleze si: Shqipëria e bashkuar" qoft e bekuar toka shqiptare dhe populli i saj, Duam bashkimin Gjatë tre diteve et fundit,faqet e interentit te kompanis kobëtare malazeze "Monotenegro Airlines" dhe gazetes me tirazhin me te madh ne mal te Zi "Vjesti" Janë manipoluar nga hackeret shqiptarë. E perditshmja "vjesti" e cila ka shkruar per sulmin e hackerave ishte dhe vete ne shenjester te tyre, grupi KHG ne webfaqen e gazetës tiraxhin me te madh në mal te zi ka vendosur flamurin shqiptar harten e kosoves dhe mesazhin gjuhen shipe "jemi Krenar qe jemi shqiptar dhe tër kjo shoqrohej me tinguj me muziken shqiptare Kryeredaktori Dhe redaktori pergjegjës i "vjestit, Ljubisha mitroviq thotë se sulmet e hackerave nuk e kanë prapavije politke "kete Ne e shohim si logo te hackerave nga kjo nuk ka mbrojtje te qindperqind ,asnje kompani nuk mund te mbrohet ne menyrë apsolute tha ai Nderkaq mjeshtri dhe antari i webfaqes se gazetës "vjesti" Andrej Minevaski sqaron per shkak te moskujdesit te administaratorit se faqes hackerët e kan leht te kryejn punen e vete, thot ata nuk kan bere asgje te menqur ka qen fjala per fjalkalime per shembull indefikimi qe ka qen maks edhe fjalkaimi ka qen marks" Ekspertët tregojn se kompanite malazeze investojn shum pak ne sigurim e prezentimve te tyre ne internet Perveq kesaj policia malzeze nuk eshte ne gjendje dhe nuk ka kapacitetet e duhura profesionale dhe teknike qe te luftojn me kete lloj kriminalitieti.
    Artikulli Origjinal publikuar tek Gazeta Zeri
The last comments on this page:
Comment posted by www.canadagooseestore.com( parksaleonline126.com ), 07/25/2013 at 5:15am (UTC):
outlet layout of one's Arctic Coat has improved in recent decades, nonetheless principle is rather, very similar to the Inuit design. These days take take advantage of the simple, it has a warm and

Comment posted by cheap wholesale nfl jerseys( uxuymygmail.com ), 09/12/2013 at 1:07am (UTC):
The fifth any change left foot of banana ball, but because left foot strength shortage, this was once touched by Sun Lei's finger tip and played in the doorpost to go forward a net.

Comment posted by coach outlet online shop( nghxfjycagmail.com ), 09/13/2013 at 10:49am (UTC):
"Was that the 10th punished?"Five virtuous counter-question.

Comment posted by cheapest ff14 gil( lkstzjobgmail.com ), 09/14/2013 at 7:51am (UTC):
%anchor% where to perform while doing hair pretty pleasant

Comment posted by Parajumpers( fhqrdvzhcapgmail.com ), 09/15/2013 at 10:44am (UTC):
He doesn't know he still the opportunity to have returns to here.Yes, he intends to leave promise D man forest.Take advantage o while originally didn't°yet being too many to tie down on feelings, he can turn round to walk off very simply at any time.

Comment posted by Parajumpers Long Bear( znovgqgmail.com ), 09/18/2013 at 12:05am (UTC):
The game ended, the Italian was reveling, they have narrow escape from death and acquired a group line power.French then out of spirits, but have who noticed exasperation in the ground in eye in the shell?

Comment posted by moncler pas cher( ubbpjffsbqgmail.com ), 10/27/2013 at 1:44am (UTC):
Regional Bank: Haidian, Chaoyang, Bank of Communications, Bank of Communications, Dongcheng Bank of West Side Bank of Chongwen Bank of Xuanwu, Fengtai traffic, Bank of Communications, Bank of Shijingshan Bank of Changping, Tongzhou in Bank of Communications Bank of Daxing Bank of Shunyi Bank of Fangshan Bank of Miyun Bank of Mentougou Bank of Huairou Pinggu, Yanqing traffic Bank, Bank of Communications, Bank of Communications the Yanjiao traffic banks around Beijing Bank

Comment posted by StepQueueD( mailinfonewmedicforum.com ), 10/25/2015 at 10:07am (UTC):
Components of SES Occupational Status Occupational status is a little trickier than income and education.COMPLEX Complex viruses show variations to the casing such as a tail.Coldblooded animals such as frogs snakes and lizards do not need lung surfactants for breathing.et al. [url=http://prednisonefast.com]buy prednisone no prescription[/url] Yin and yang are here represented by a snake and a dragon respectively.Carbenicillin may be effective for Enterobacteriaceae or Pseudomonas infections.  Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim was not quite from peasant stock.Sihelnik S.Injection of muscimol GABAA receptor agonist into the PVN reduced in a dosedependent manner penile erection and yawning induced by apomorphine and NMDA. [url=http://newpharmnorxus.com]brand name cialis from lilly[/url] Charnley thought it a waste of time but biomechanic Harry Craven saw something in it.congenital malformation involving four separate heart defectsc.We will discuss this in Chapter [url=http://dapoxetinefast.com]Priligy[/url] Common Side Effects of Antidepressants Antidepressants can sometimes cause a wide range of unpleasant side effects including nausea increased appetite and weight gain loss of sexual desire and other sexual problems such as erectile dysfunction and decreased orgasm fatigue and drowsiness insomnia dry mouth blurred vision constipation dizziness agitation irritability anxiety Antidepressants and Sexual Problems Whats Causing Your Dry Skin WebMD Feature By Stephanie Watson Reviewed By Michael W.The FDA has also approved injectable dermal llers for deep facial wrinkles and folds.For definitive diagnosis b.Pulse and pressure in history For thousands of years physicians have used the pulse as a diagnostic tool. [url=http://clomiphene60pills25mg.com]cheap clomid in the usa[/url] deciency of all blood cellstreatment [url=http://newpharmrxus.com]viagra vs cialis vs levitra[/url] Elsevier Saunders chap

Comment posted by Gregoprierse( scan1fastshipcialis.com ), 10/20/2016 at 10:20pm (UTC):
Viagra Achat Gratuit [url=http://achatviagrafr.com]viagra pharmacie[/url] Cialis Bon Prix Trazodone By Mail Cialis Non Generico Frontal Hair Loss Propecia [url=http://net4rx.com]cheap viagra levitra cialis[/url] Purchase 60 Mg Orlistat Propecia O Minoxidil Priligy Dapoxetine Usa Diflucan Woher Kriege Ich Levitra [url=http://bestedmedrx.com]levitra samples[/url] Paxil For Sale Amoxicillin Dosage 875 Depakote Er Nonprescription No Prescription Needed Metronidazole Levitra Kosten [url=http://a4drugs.com]online pharmacy[/url] Cialis Tabletas 20 Mg Levitra Para Mujeres Buy Propecia Online Uk [url=http://duro-k.com]viagra[/url] Amoxicillin For Sale Online Priligy Pastillas Cialis Mg 5 Costo Indian Maker Tadalafil Comprar Viagra Cialis Barato [url=http://edfastmedrxfor.com]cialis buy online[/url] Cialis Generika Qualitat Discount Clobetasol No Prescription Needed Saturday Delivery Shop Viagra Tarif Prix [url=http://yafoc.com]propecia duracion[/url] Secure Worldwide Amoxicilina Internet Price Cephalexin And Indications And Uses Amoxicillin Antibiotic Effects Side [url=http://vkblue.com]best place buy strattera atomoxetine[/url] Cialis Effetti Secondari Buy Zyban Online En Espagne Acheter Cialis Ligne Pas Cher Zithromax Sold Over Counter [url=http://comprarpriligyspain.com]urologia priligy[/url] Cialis Boite Viragra With Noprescription [url=http://drugse.net]cialis[/url] Direct Bentyl 20mg Buying Internet On Line Thrush And Cephalexin 500 Mg Buy Generic Prednisone Can Amoxicillin Be Taken With Fluconazole Propecia To Buy Propecia [url=http://fastedmedrxshop.com]generic levitra paypal[/url] Order Canada Amoxicillin 500mg Capsule Propecia Sin Receta Overseas Pharmacy Xanax [url=http://azithromycinvszithromax.com]maxifort zimax 100mg[/url] Zithromax Tinnitus Mumbai Progesterone With Overnight Delivery [url=http://antabusefast.com]antabuse greece[/url] Quanto Costa Il Viagra In Italia Zithromax Pharmacy Seismic Loop Keflex Citas Cialis Cialis For Il Election [url=http://0drugs.com]effet secondaire cialis 20 mg[/url] Generic Priligy Safe Cialis Avis Medical Donde Puedo Comprar Redustat Orlistat Cialis Originale Vendita Effet Cialis Naturel [url=http://drugsor.com]levitra order[/url] Propecia Halcon My Cat Ate My Amoxicillin Amoxicillin Before Lying Down [url=http://buytadalafilus1.com]cialis[/url] Propecia Treatment Impotence Cialis Generic Safe Cialis Compra Subito Cialis Acheter Paris [url=http://buytadalafil20mgprice.com]cialis[/url] Probiotics And Amoxicillin Que Es El Cialis Y Para Que Sirve Give Cat Amoxicillin Erection Pills For Sale [url=http://bondrug.com]online pharmacy[/url] Uti Keflex 2000mg Buy Generic Valtrex Cheap Achat Clomid Nolvadex Como Hacer La Propecia [url=http://buyisotretinoin-fast.com]isotretinoin for sale[/url] Pet Meds Amoxicillin Cialis E Controindicazioni

Comment posted by JamUnfaite( email1try-rx.com ), 05/10/2017 at 1:44pm (UTC):
Cialis Acquista Cephalexin 500mg Cap Lup [url=http://byuvaigranonile.com]viagra[/url] Domperidone Without Script Shelf Life Of Keflex Levitra No Prescription Levofloxacin Cats Vendita Viagra On Line Amoxicillin Dosage Days

Comment posted by Chrscolo( emailtry-rx.com ), 05/27/2017 at 12:40am (UTC):
Tamoxifen Sale Online [url=http://5553pill.xyz/vibramycin.php]Vibramycin[/url] Viagra Kaufen Apotheke Cialis Puo Dare Dipendenza [url=http://cyto1.xyz/compra-cytotec-online.php]Compra Cytotec Online[/url] Online Pharmacy 24h Top Rated Viiagra Site [url=http://cial5mg.xyz/buy-cheap-cialis.php]Buy Cheap Cialis[/url] Is Alli Back In Stock Pyridium Urinary Burning [url=http://buylevi.xyz/levitra-where-to-buy.php]Levitra Where To Buy[/url] Sexy Rx1 Cephalexin Oral Suspension Dosage Dog [url=http://cial5mg.xyz/cialis-5mg.php]Cialis 5mg[/url] Acheter Cialis Internet Forums Buy Cialis 40mg [url=http://strat1.xyz/online-strattera.php]Online Strattera[/url] Fluconazole No Prescription Onlinepharmacy24 [url=http://al7.xyz/buy-cheap-xenical-online.php]Buy Cheap Xenical Online[/url] Cialis 10 Forum Clavamox No Prescription [url=http://buyprednis.xyz/deltasone.php]Deltasone[/url] Cialis Fur Diabetiker

Comment posted by KennMoitsgok( emailktry-rx.com ), 06/19/2017 at 3:34am (UTC):
Doctissimo Viagra 25 Mg [url=http://where-to-order-kamagra.kamagpills.com]Where To Order Kamagra[/url] Cialis Ojos Rojos

Comment posted by ShanAdveLf( shanlip24meds.com ), 10/08/2017 at 5:19pm (UTC):
Kamagra Oral Jelly Europe Viagra Pills For Men [url=http://costofcial.com]cialis online[/url] Buy Discount Viagra Online Sildenafil Et De Dapoxetine En Inde Kamagra 100mg Oral Jelly

Comment posted by ttaletpzwe( fojosmbixhandbega.xyz ), 01/06/2018 at 10:09am (UTC):
bnootkbq http://mphasset.com buy viagra for women <a href="http://skyrank.com">buy real cialis</a> wvcx [url=http://rebeccaharrell.com]buy cialis jelly[/url]

Comment posted by staletfkvy( kidaamodzhandbega.xyz ), 01/06/2018 at 9:56pm (UTC):
pgihmqio http://motechautomotive.com buy cialis uk <a href="http://livecopys.com">buy viagra online</a> gcwg [url=http://mphasset.com]buy generic viagra usa[/url]

Comment posted by Lesevar( lesNEUTsuda2.pw ), 06/09/2019 at 7:49pm (UTC):
Cephalexin Lifelearn Canada Drug Superstore Buy Nolvadex Tamoxifen Uk [url=http://buygenericvia.com]viagra[/url] Propecia Carreras Cialis Vendita On Line

Comment posted by Lesevar( lesNEUTsuda2.pw ), 06/23/2019 at 2:47am (UTC):
Que Produce La Propecia Precio Oficial Viagra En Farmacia Online Medicine Store Canada [url=http://rxbill6.com]brand levitra online usa pharmacy[/url] buy accutane singapore Herstellung Levitra Cialis Ou Viagra Forum

Comment posted by Lesevar( lesNEUTsuda2.pw ), 07/19/2019 at 1:42pm (UTC):
Zithromax 1gm Amoxicilina Antibiotic [url=http://cialisab.com]where to buy cialis online safely[/url] Cialis Online Canada

Comment posted by EllFrep( ellDitodaff.pw ), 09/20/2019 at 8:18pm (UTC):
Dapoxetina Como Se Toma Picture Of Amoxicillin [url=http://bycheapvia.com]online pharmacy[/url] Viagra Alcool Tabac Viagra Bestellen 100mg

Comment posted by KelAlteva( kelBYPEdelays.space ), 09/27/2019 at 1:43pm (UTC):
Comparatif Cialis Viagra Levitra [url=http://genericvia.com]viagra[/url] Amoxicillin Natural Remedy

Comment posted by Stevabanty( carringtonmiki7.site ), 11/15/2019 at 6:05am (UTC):
Cialis Cheap From India Cialis 5mg Vs 10mg Cialis Generico Pagamento In Contrassegno [url=http://achetercialisfr.com]cialis 10 mg directions[/url] Cialis Por Primera Vez Kamagra Kautabletten Test

Comment posted by MatExow( matCaftbelan.website ), 02/08/2020 at 8:07am (UTC):
Cialis Samples Without Prescrpition [url=http://abuycialisb.com]cheapest cialis[/url] Indian Maker Finasteride <a href=http://abuycialisb.com>Buy Cialis</a> Kamagra Mujer

Comment posted by conielp( abseshyaymail.xyz ), 06/06/2020 at 5:02am (UTC):
Best Prices For Cialis [url=https://cheapcialisir.com/]Cialis[/url] Kamagra Generique Canada <a href=https://cheapcialisir.com/#>Cialis</a> Cialis CorazonAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your Message:
 
   
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free